23.04.2025

Yleisöluento – Miksi tuo toinen jaksaa vaikka minä en

5 €

Tapahtuman tiedot

Tuntuuko siltä, että jaksaminen on arjen yksi isoista haasteista? Haluaisitko ymmärtää paremmin, miten kuormitus vaikuttaa hyvinvointiisi ja miksi pelkkä palautuminen ei riitä? Uni ja lepo eivät ole sama asia, eikä levollisuus tarkoita pelkästään hidastamista.

Tule mukaan matalan kynnyksen luennolle ”Miksi tuo toinen jaksaa, vaikka minä en? – Kokonaiskuormituksen hallinta”, jossa saat arvokasta tietoa levon eri muodoista ja keinoista tarkastella palautumista eri näkökulmista.

Aika: Keskiviikko 23.4.2025 klo 10.00-11.00
Paikka: Peurunka, kokoontuminen hotellin vastaanotossa
Hinta: 5 €/hlö – ei ennakkoilmoittautumista

HUOM! Katso myös muut kevään yleisöluennot, joita järjestetään 18.3., 26.3., 2.4., 9.4., ja 16.4.

Luennon ostaneille kotiruokalounas etuhintaan 9,50 €/hlö (norm 14,50 €/hlö)

Luennoitsijana toimii Anne Majuri, psykiatrinen sairaanhoitaja ja psyykkinen valmentaja, joka auttaa sinua pysähtymään oman jaksamisen äärelle.

Tule yksin tai nappaa kaveri mukaan – luvassa oivalluksia ja käytännön vinkkejä, joilla voit vaikuttaa hyvinvointiisi jo tänään!

23.04.2025
10.00-11.00
Peurunka

Hinta 5 €/hlö

Maksu paikan päällä kortilla, ei ennakkoilmoittautumista.