Kaikki huoneluokat

Voit suodattaa tuloksia alla olevilla napeilla

Kylpylähotelli
Huoneistohotelli
Peurunkapiha
Lomamökki
Hostelli
Kaikki
Aikuisia
2
Lapsia (4-14v)
0
Aikuisia
2
Lapsia (4-14v)
0
Aikuisia
2
Lapsia (4-14v)
0
Aikuisia
2
Lapsia (4-14v)
0
Lisää huone
Anna varauskoodisi tai yritys id:si tähän.

Peurungassa tapahtuu kaikkina vuodenaikoina. Tule rentoutumaan, liikkumaan, kokoustamaan ja viihtymään! On parempi voida hyvin.

 

Lahjakorttikauppaan Tilaa uutiskirjeemme


Juuri NYT Peurungassa!

Ti-Ti Nalle Meno päällä -konsertti

Peurunka Areenalla 17.5.

Klo 17.30, ovet auki klo 17.00

Liput 18 € + palvelumaksu, alle 1-vuotiaat veloituksetta.

Ennakkoliput osoitteesta peurunka.fi,  kylpylähotellin vastaanotosta tai tiketti.fi.

Tuure Kilpeläinen ja Kaihon karavaani

27.4.

Ennakkoliput osoitteesta Tiketti.fi tai peurunka.fi. Myös kylpylähotellin vastaanotosta.

Liput 25 € + toimitusmaksu, ovelta 28 €.

Lipunmyynti klo 20.00, ovet aukeavat klo 21.00 ja showtime 22.00

Meillä käy sima ja munkki

Peurungan vappu! Veloituksetta kylpylään!*


AJANKOHTAISET TARJOUKSET

Peurunka

Suosittu! Perheloma 2 vrk

Riemu on arkea Peurungassa – koko perhe viihtyy monipuolisessa kylpylähotellissa!

Peurunka

Päivän pikaloma!

Loma löytyy läheltä! Päivän pikaloma sisältää aina kylpylän ja ruokailun.

Peurunka

Piristy Peurungasta!

Suosittu 3 vrk:n lomanen virkistää!


Aukioloajat

Klikkaa haluamaasi kohdetta aukioloajat nähdäksesi.

Ma-Su Avoinna 24H
ma-to (7-*) 8.00-21.00
pe  (7-*) 8.00-22.00
la (8-*) 9.00-22.00
su (8-*) 9.00-19.30
* Hotellin asukkaille aamu-uintimahdollisuus.
ma–to 9.00–21.00
pe–la 9.00–22.00
su 9.00–20.00
Varaukset Bistro Nemosta
Curlinghalli avoinna päivittäin.
Lisätiedot ja varaukset 020-7516300
ma-to 8.00-21.30
pe 8.00-22.30
la 9.00-22.30
su 9.00-21.00
Ruokatilaukset klo 11 alkaen ja 30 min ennen sulkemista.
Aamiainen ma-su 7.00-10.00
Keittolounas ma-su 11.00-13.00
Päivällinen ma-su 17.00-19.00
Lounas ma-pe 11.00-14.00
Lounas la-su 12.00-15.00
Päivällinen pe-la 17.00-20.00
Vappuaattona 30.4. päivällinen 17.00-20.00
ma-ti 20.00-24.00
ke-la 20.00-02.00
Pubmenu myynnissä klo 20.00-22.00
Vappuaattona 30.4. 20.00-24.00
Pubmenu myynnissä klo 20.00-22.00
ke-la 17.00-23.00
Ruokatilaukset 30 min ennen sulkemisaikaa
ma-ti -19.30
Tanssit ke-la 21.00-01.00
su -15.30
Areenan keikkaillat Lipunmyynti 21 -
Ovet aukeaa 22 -
Ma-Pe 8.00-18.00
La 9.00-16.00
Su ja pyhäpäivät suljettu
ma-pe 9.00 - 16.30
Ajanvaraus:  p. 0400-152701
Ma-La avoinna
Su suljettu
Ajanvaraukset puh 020 751 6711
Kuntoutusjaksojen varaukset
p. 020 751 6712
ma-pe klo 8-13
Viikonloppuisin ja juhlapyhinä suljettu
Ajanvaraukset ma-pe 08.15-09.15
p. 020 751 6722 ja 13.00-14.00
kaikkiajat

Kylpyläliput

 

Kenelle Perushinta Sesonkihinta *)
Aikuiset  18 € 22 €
Lapset (4-14v) 12 € 14 €
Perhelippu 45 € 55 €
Aamu-uinti arkisin klo 8-10 12 € 12 €

*) Sesonkihinnat ovat voimassa juhlapyhinä sekä koulujen loma-aikoina.

Sesonkiaikoja ovat mm. viikot 52-1, 8-10, sekä pääsiäinen, kesäaika 23.6 – 6.8. ja viikot 42-43.  Sesonkihinnat alkaen aina edellisen viikon lauantaista.
Aamu-uintiliput ovat voimassa myös sesonkeina, arkiaamuisin.

Keskiallas ajoittain varattuna vesijumppiin arkisin klo 8-16 välillä.

Pidätämme oikeuden muutoksiin.

Kaikki kylpylähinnat »


JYPE tutkimusmäärärahoituksen haku käynnissä!

Tutkimusmäärärahoja Peurungan ja Jyväskylän Yliopiston tutkimusyhteistyön kehittämiseksi.

Uutta! iWall

Haasta ystäväsi ja hyppää sisään peliin! Uusi iWall -virtuaalipeliseinä Bistro Nemossa

Kuntoutukseen?

Oletko miettinyt kuntoutusta itsellesi tai läheisellesi? Tutustu kuntoutuspalveluihimme ja hae rohkeasti. Haku Peurungan kuntoutuskursseille tapahtuu lääkärin lähetteellä ja Kelan kautta. Kurssit ovat kuntoutujalle ilmaisia.

Allasbaari

Virkistäydy kylpylässä jäätelöllä, virvokkeilla. Lisäksi tilattavissa pientä syötävää allasbaarin puolelle.

Katso lisää Bistro Nemon sivuilta

Ryhmäliikuntatunnit

Tervetuloa mukaan liikkumaan ja nauttimaan ryhmäliikuntatuntien monipuolisesta tarjonnasta.

Katso lisää ryhmäliikunnoista »

Yrityksille

Peurunka - Yrityksille

Kokouksia, tilaisuuksia, viihdettä, liikuntaa, työhyvinvointia ja huikeat luonnonkauniit maisemat. Tietysti Peurungassa!

Kokoukset
Peurunka Areena
Työhyvinvointi

Terveyspalvelut

Peurungasta saat kattavan valikoiman terveyteen, kuntoiluun sekä liikuntaan ja kuntoutukseen liittyviä palveluita.

Omarahoitteiset kuntoutuspalvelut -hinnasto

Testaus- ja kehonhuoltohinnasto

Porukalla hauskaa

Peurunka - Elämys - Hohtokeilailu

Keilailu ja hohtokeilailu

Tule keilaamaan! Hohtokeilaus viikonloppuisin sekä arkisin klo 16 jälkeen. Lue lisää »
Peurunka - Elämys - Curling

Curling

Peurungan Curlingrata Laukaan Betoni Arenalla tarjoaa hauskoja hetkiä kaiken ikäisille ja eri tasoisille pelaajille. Taitojen kehittyessä myös pelitaktiikka nou... Lue lisää »
Aktiviteetit »


LuotettavaKumppaniyritys