Iloa ja eloa liikunnasta 65+ -loma 22.-24.4.2026
Upea loma, jossa Pirkko Mannola mukana
Tervetuloa mukaan kokemaan liikunnan iloa ja riemua.
Kahden vuorokauden lomapaketti sisältää Pirkko Mannolan ohjaaman tuolijumpan, jossa haitarimusiikin säestys sekä ihastuttavan Tarinoita ja lauluja -esityksen Peurunka Areenalla, säestäjänä haitaristi Pekka Pentikäinen. Pirkko Mannola tarinoi oman elämänsä polkuja huumoria unohtamatta, musiikin saattelemana.
OHJELMA
Keskiviikko 22.4.
Tervetuloa kahvit ja pullat, ravintolassa
16.00-18.00 Korsumuseo avoinna
Torstai 23.4.
14.00-15.00 Pirkko Mannola tarinoi oman elämänsä polkua huumoria unohtamatta, välillä tuttuja lauluja
Perjantai 24.4.
Hinta ja varaukset
Hinta sisältää kaiken tämän:
- majoituksen 2 vrk ke-pe valitussa huonetyypissä
- lomaohjelman
- täysihoito: tulokahvit ja ohjelmassa mainitut ruokailut
- torstaitanssit
- kylpylän sekä kuntosalien vapaa käyttö
Hinta
Kylpylähotellin päärakennus
2hh:ssa 264 € / henkilö
1hh:ssa 300 € / henkilö
Rivitalohuone, Peurunkapiha
2hh:ssa 234 € /henkilö
1hh:ssa 260 € / henkilö
Ruokailut ja aamiainen
Paketti sisältää kaikki ohjelmassa mainitut ruokailut:
- tulokahvit
- 2 x runsas ja herkullinen aamiainen
- 1 x Pata&Pannu lounas, sisältäen monipuoliset alkusalaatit, leipävalikoiman, lämmin kotiruoka, ruokajuomat, jälkiruoka ja kahvi
- 2 x päivällinen, joista toinen on Pata&Pannu päivällinen ja toinen tasokkaampi Peurunkapöytä-illallinen
Ravintolamme ovat avoinna, mm. Bistrossa kahvilapalvelut lomasi ajan.
Kylpylä
Monipuolisessa kylpylässämme viihtyvät kaikki!
Suosittu 100 m pitkäjokiallas mahdollistaa pitkän matkan uinnin tai vesijuoksun!
Meillä voit liikkua aktiivisemmin Hydrohex -virtuaalivesijumpassa, rentoutua porealtaissa tai lämmitellä erilaisissa saunoissa.
SAUNAT
Kylpylässämme on perinteinen suomalainen sauna, infrapunasauna ja höyrysauna.
- HydroHex-allasjumpat päivittäin kylpylässämme
Suosittelemme myös:
- Keilahalli
- Hyvät ulkoilu- ja retkeilymaastot
Day Span hoidot
Täydennä lomaasi hemmottelevilla ja hoitavilla Day Spa -hoidoilla.
Day Spassa:
- hierontaa
- kasvohoidot
- käsi- ja jalkahoidot
- vartalohoitoja
Peurunka lähellä kaikkea!
Peurunka on kotimainen hyvän olon paikka ja kylpylähotelli keskellä Suomea. Meitä peurunkalaisia on noin 100 ja pidämme huolta noin 300 000 vieraasta vuosittain.
Meillä Peurungassa voit rentoutua tai viettää lomaasi aktiivisemmin. Kylpylän aalloissa unohdat arjen kiireet ja rauhallisissa luonnonmaisemissa koet raikkaita elämyksiä. Meidän kanssamme sinun on yksinkertaisesti hyvä olla.
Helppo tulla!
Peurungan löydät vain 30 min. ajomatkan päästä Jyväskylästä. Meillä on isot ilmaiset pysäköintialueet, joten saat auton helposti parkkiin koko viikonlopun ajaksi.
Osoite: Peurungantie 85, 41340 Laukaa.
Tervetuloa!
Lomavaraukset
Loma varataan myyntipalvelustamme tai verkkokaupastamme.
Syötä verkkokauppaan päivämäärät 22.-24.4.2026 ja Iloa ja eloa liikunnasta -paketti tulee varattavaksi.