Parempi liikkua monipuolisesti

Monipuolinen liikuntalajien tarjonta kattaa vaativammankin liikkujan toiveet. Ammattitaitoiset ohjaajamme huolehtivat turvallisuudesta ja innostavat kokeilemaan liikuntatrendien uutuuksia sekä perinteisiä liikuntamuotoja. Ilmoittaudu mukaan liikuntaryhmiimme tai treenaa omatoimisesti kuntosaleillamme.


Peurunka - Palvelut - Uinti 360

Hulppea panoramanäkymä!

Haluatko nähdä enemmän? Tutustu 360 asteen näkymään. Katso panorama »

Peurunka - Liikunta - Ryhmäliikunta

Hulluna tekemistä

Peurungassa löytyy elämyksiä jokaiselle! Lue lisää

Peurunka - Elämys - Icecat areena

Icecat Arenalla jääliikunnan iloa

Peurungan jää- ja curlinghallissa koet jääliikunnan riemua monessa muodossa curlingista rusettiluisteluun. Järjestä turnaus tai varaa curling-tuokio virkistämään kokouspäivän ohjelmaa. Viikottain yleisöluisteluvuoroja. Tutustu Icecat Arenaan.

Peurunka - Liikunta - Kuntosali

Kolme kuntosalia käytössäsi

Peurungan kuntosalit ovat monipuolisesti varusteltuja. Valitse itsellesi sopivin tai viihdy kaikissa. Tervetuloa!

Peurunka - Elämys - Golf

Laukaan Peurunkagolf

Peurunka on suosittu golfpaikka! Laukaan Peurunkagolf sijaitsee vain 5 min ajomatkan päässä Kylpylähotellista. Suositut golfpaketit ovat varattavissa golfkauden aikana. Golf ja kylpyläyö samassa paketissa.

Peurunka Golf »

Peurunka - Liikunta - Ryhmäliikunta

Personal Trainer -palvelut ja hyvinvointivalmennukset

Peurungasta löydät Personal Trainer -palveluita ja hyvinvointivalmennuksia! Lue lisää

Peurunka - Liikunta - Ryhmäliikunta

Joka päivä ohjattua ryhmäliikuntaa – Tule mukaan!

Monipuolinen kattaus ohjattuja ryhmäliikuntatunteja odottavat Sinua liikkumaan. Tutustu tarjontaan! Ryhmäliikuntakalenteri

Peurunka - Liikuntapalvelut - Vesiliikunta

Monenlaista vesiliikuntaa

Peurungassa on ohjattua vesiliikuntaa kuten allasjumppaa, Aqua Rhythm -vesiliikuntaa, vesijuoksua ja kausiluonteisesti myös Aqua Zumbaa. Lisäksi Peurungassa on aikuisten ja lasten uimakouluja. Lue lisää.


Kertamaksut

Ryhmäliikunta TAI kuntosalikäynti
1 Kerta 8.00€*
10 x kortti 72.00€*

*Opiskelijat, työttömät, eläkeläiset ja varusmiehet listahinta -20 %

Katso tästä lista kaikista seteleistä, joilla liikuntapalveluita voi maksaa.

 

Aukioloajat

Klikkaa haluamaasi kohdetta aukioloajat nähdäksesi.

Ma-Su Avoinna 24H
ma-to (7-*) 8.00-21.00
pe  (7-*) 8.00-22.00
la (8-*) 9.00-22.00
su (8-*) 9.00-19.30
* Hotellin asukkaille aamu-uintimahdollisuus.
ma–to 9.00–21.00
pe–la 9.00–22.00
su 9.00–20.00
Varaukset Bistro Nemosta
Curlinghalli avoinna päivittäin.
Lisätiedot ja varaukset 020-7516300
ma-to 8.00-21.30
pe 8.00-22.30
la 9.00-22.30
su 9.00-21.00
Ruokatilaukset klo 11 alkaen ja 30 min ennen sulkemista.
Aamiainen ma-su 7.00-10.00
Keittolounas ma-su 11.00-13.00
Päivällinen ma-su 17.00-19.00
Hiihtoloman aukioloajat 17.2.-9.3.
Aamiainen ma-su 7.00-10.00
Keittolounas ma-su 11.00-13.00
Päivällinen ma-su 17.00-19.00
Huom. vkot 8-10 vain ennakkoon tilatut päivälliset
Lounas ma-pe 11.00-14.00
Lounas la-su 12.00-15.00
Päivällinen pe-la 17.00-20.00
ma-ti 20.00-24.00
ke-la 20.00-02.00
Pubmenu myynnissä klo 20.00-22.00
ke-la 17.00-23.00
Ruokatilaukset 30 min ennen sulkemisaikaa
ma-ti -19.30
Tanssit ke-la 21.00-01.00
su -15.30
Areenan keikkaillat Lipunmyynti 21 -
Ovet aukeaa 22 -
Ma-Pe 8.00-18.00
La 9.00-16.00
Su ja pyhäpäivät suljettu
ma-pe 9.00 - 16.30
Ajanvaraus:  p. 0400-152701
Ma-La avoinna
Su suljettu
Ajanvaraukset puh 020 751 6711
Kuntoutusjaksojen varaukset
p. 020 751 6712
ma-pe klo 8-13
Viikonloppuisin ja juhlapyhinä suljettu
Ajanvaraukset ma-pe 08.15-09.15
p. 020 751 6722 ja 13.00-14.00
kaikkiajat

Kortit

1kk 3kk 6kk 12kk
Kuntosali 40€* 110€*  190€ * 330€*
Liikuntaranneke 62€* 175€* 315€* 550€*
Superranneke 80€* 215€* 385€* 670€*

*Opiskelijat, työttömät, eläkeläiset ja varusmiehet listahinta – 20%

Kuntosaliranneke oikeuttaa kortin voimassaolon aikana kuntosalien, sekä pesu- ja saunatilojen käyttöön.

Liikuntaranneke oikeuttaa kortin voimassaolon aikana kuntosalien, ryhmäliikuntatuntien (ei sis. vesiliikuntaa), sekä pesu-ja saunatilojen käyttöön.

Superranneke oikeuttaa edellisten palveluiden lisäksi myös kylpylän vapaan käytön kortin voimassaolon aikana.

 

Katso tästä kaikkien liikuntapalveluiden HINNASTO»


Peurunka - Liikunta - Sisäliikunta

Sisäliikunta

Monipuoliset liikuntatilamme houkuttavat liikkumaan. Tuletpa yksin, kaverin kanssa tai isolla porukalla, meillä mahtuu pelaamaan, jumppaamaan ja treenaamaan.

Kuntosaliharjoittelu »Sisäpelit »Ryhmäliikunta »Personal Trainer -palvelut ja hyvinvointivalmennukset »Hinnasto»

Peurunka - Liikunta - Ulkoliikunta

Ulkoliikunta

Tule nauttimaan ja kokemaan Peurunkaa ympäröivä luonto. Täällä koet keskisuomalaista järvimaisemaa kauneimmillaan – kaikkina vuodenaikoina.

Fatbike-pyörät»Frisbeegolf »Ulkoilureitit »Talviliikunta »Kesäliikunta»Latutiedote »

Peurunka - Liikunta - Jääliikunta

Jääliikunta

Jää- ja Curlinghalli IceCat Areena tarjoaa loistavat olosuhteet kaikkeen jääurheiluun.

Icecat Arena »

Suosittelemme!

Yhdessä on hauskempaa! Varaa hauskaa tekemistä ystävien tai vaikka perheen kanssa!

Uutta! iWall »Keilahalli »Frisbeegolf »

Peurunka - LIikunta - Liikuntatapahtumat

Liikuntatapahtumat

Meillä on paljon tapahtumia, klikkaa alla olevasta linkistä katsoaksesi lisää!

Tapahtumakalenteri

Спа-центр и боулинг в Финляндии

Keilauksessa on hohtoa!

Tule ja tuo kaverisikin mukaan keilaamaan – tämä on hauskaa!